Hürriyet Haber – Açık Öğretim sınavları Münih’te yapıldı

14 öğretmenin görev aldığı, 160 öğrencinin sınava katıldığı 2022-2023 Öğretim Yılı Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programları I. Dönem ilk sınavı gerçekleştirildi.

Münih Başkonsolosluğu’nu temsilen Eğitim Ataşesi Akın Deveci ve Gonca Özgör Onal’ın da katıldığı sınava, Türkiye’den Milli Eğitim Bakanlığı’nı temsilen Ahmet Yıldırım, Ümit Ünal ve Anadolu Üniversitesi’ni temsilen Halil Yetim ve Galip Özsarı katıldı. Başarıyla tamamlanan sınavların ardından konuşan Münih Eğitim Ataşesi Akın Deveci, “Almanya’daki Türk toplumunun eğitiminin en üst seviyeye çıkması için tüm imkânları kullanıyoruz, öğrencilerimizin en üst seviyedeki eğitime erişebilmeleri için ilk ve orta öğretim sürecinde önlerini açacak her imkânı zorlamamız gerekiyor” dedi. Yurtdışı Eğitim Kurumu (YEK) akademisi ve Türk-Alman Öğrenciler Birliği de (TDS) sınavın gerçekleştiği merkezde stant kurdu. Sınav öncesi ve sonrası hem öğrencilere hem de velilere Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) hakkında bilgilendirmede bulunarak soğuk hava şartlarında sıcak çay ikramında bulundu.

Münih Egitim Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, “Değerli Münih Eğitim Ataşemiz Akın Deveci ve Münih Din Ataşemiz Sıddık Yılmaz da sınav merkezinde veliler ve öğrencilere başarılar diledi, standımıza ziyarette bulundu. Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programlarına henüz kayıt yapmayan öğrencilerimiz 13 Şubat 2023’e kadar kayıtlarını yapabilir. Daha fazla bilgi almak için www.yek-akademi.com web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz” dedi.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/avrupa/acik-ogretim-sinavlari-munihte-yapildi-42213689EnglishGermanTurkish