Looking for a First-Class Business Consultant?

Why our consulting

We are a full service business development group – we build strategies and systems.

read more

Global consumer insights

Rapid and sustainable solutions to the most complex business challenges with cooperative process-driven.

read more

Thought Leadership

A solution is proposed, from here you can action the plan with just outline assistance.

read more

industries

Travel and Aviation
Consulting

Study popular tourism destinations and improve your sales skills to successfully advise your clients on the best travel options.

Business Services
Consulting

We consider all the drivers of change – from the ground up and we’ll motivate and support you to make the change.

Consumer Products
Consulting

Design repeatable growth models and innovation pipelines that generate new products with higher potential and lower risks of failure.

Financial Services
Consulting

We work buy-side and sell-side and give our clients hard-hitting and objective answers and focus hard on the best opportunities.

Energy and Environment
Consulting

We work across all the major construction geographies and end sectors, meaning we understand the underlying drivers in construction markets.

Surface Transport &
Logistics Consulting

Scheduled transport operations, from broad market trends and strategy to the development of integrated commercial strategies.

Doing the right thing,
at the right time.

0

Cases completed

0

Consultants

0

Awards winning

0

Satisfied customers

testimonials

To help entrepreneurs get their act together
before they talk to investors.

news

 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Töreni

  TDS – Türkisch-Deutscher Studentenbund München’in düzenleyeceği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Töreninde sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Başta, T.C. Münih Başkonsolosluğu Münih Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır ve bir yerel STK temsilcileri, öğrenciler ve velilerimizinde geniş katılım göstereceği bu anlamlı organizasyona sizleri de bekliyoruz. Tarih: 29 Mayıs 2022

  Mayıs 22, 2022
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Türk milletinin egemenliğinin ilan edildiği ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür 23 Nisan 1920. Zaman içinde geleceğimizin çocuklarda saklı olduğunun ayırdına varılması üzerine, bir sonraki neslin bizi daha da ileri taşıyacağının göstergesi olarak ulusal egemenliğimizi kazandığımız gün çocuklara armağan edilmiş bir bayram olarak kutlanmaya başlanmıştır. Bu gün, 23 Nisan 1924 tarihinde bayram ilan edildikten

  Nisan 26, 2022
 • ÇUÖS-2022 MÜNİH YÖS SINAVI

  ÇUÖS-2022 başvuruları alınmaya başladı.. Son başvuru tarihi: 22 Nisan 2022 | 17.00  Önemli Duyuru: Çukurova Üniversitesi YÖS Sınavına Münih’te girmek isteyen öğrenciler ilk olarak iso@cu.edu.tr adresine YÖS sınavına Münih’te girmek istediklerini belirten bir mail atmaları veyahutta ödeme dekontlarının açıklama kısmına sınav merkezi olarak ‘MÜNİH’ yazmaları gerekiyor. Münih’ten en az 20 sınav başvurusu olması halinde Çukurova Üniversitesi

  Nisan 3, 2022
 • A1 Arabisch Kurs für Anfänger

  Arabisch lernen mit unserem Hybrid Arabischkurs für Anfänger! A1 Arabischkurs Mittwoch 18.30 – 20.00 (ONLINE) & Sonntag 14.30 -16.00 (Präsenz) 4 Unterrichtsstunden pro Woche. Kleine Gruppen (4-10 Personen) Preise: 10€ je Unterrichtseinheit (45 min) Anmeldung Başvurular / Formlar Adresse: Bildungsakademie München e.V. Goethestr.19, 80336 München Whatsapp: 0179 673 8134

  Şubat 13, 2022
request a call back.

Would you like to speak to one of our financial advisers over the phone? Just submit your details and we’ll be in touch shortly. You can also email us if you would prefer.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
United Kingdom
Germany
Spain
Head Quarter
United States
Sales Office
EnglishGermanTurkish